Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders

2 posters
YazarMesaj
Theodorakis Palabras

Theodorakis Palabras

Lakap : Apollo
Rp Sevgilisi : --

Özel
Rp Puanı:
Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Left_bar_bleue99/100Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Empty_bar_bleue  (99/100)

Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Empty
MesajKonu: Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders   Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 5:21 am

Renklendirme yapamıyorum. Ktunnelden girdiğim için HTML kodları gözükmüyor. Çok özür dilerim. En yakın zamanda düzeltirim. Smile

Zaman: Okulun ilk günü.
Hava: Çok açık, gökyüzü parlak ve geceden kalma bir duruluk hakim. Hogwarts'ın engin kuleleri bulutlarla dans ediyor adeta.
Saat: 7.30
Yer: Kuleler/Astronomi Kulesi

Mars'ın çığlığıyla uyandı James. Venüs okşadı ardından tatlı yüzünü. Satürn ıslatmasa olmazdı halkasından ve elbette Jüpiter kuruladı iyimser şansıyla. Heyecandan bütün gece uyuyamamış sehpanın üstündeki ufak Merkür'üyle oynayıp durmuştu. Bütün gece, sabah yapacaklarını ve öğrencileri düşündü. Her sene olduğu gibi düşündü. Daha gençti pek de tecrübeli değildi ama o bir profesördü; Hogwarts'da bir profesör.

Ayağa kalkmasıyla sarsılması bir oldu. Altın kaplamalı devasa teleskoptan güneş yansımıştı gözüne. Ufak bir tebessümle lavaboya gitti. Yüzünü yıkayıp geri döndüğünde her zamanki gibi ilk önce Bulut Ölçer’e baktı. Bulut Ölçer bugün havanın her zamankinden güzel olacağını söylüyordu. Kıştı ama şansına hava açık olacaktı. İyilik meleği Venüs yine yanındaydı. Neptün'den eser yoktu desenize; ne şeytandır o… Kenarları eskimeye yüz tutmuş iskemlesine oturdu. Arkasına yaslanıp rahatlamak istiyordu. Ama bir an önce derse gitmeliydi. Oturduğu gibi kalktı ve kitabını, küresini ve de asasını aldıktan sonra kapıya yürüdü. Ve bir güzel bir silkelenişin ardından kapıyı açtı ve o büyük karizmasıyla koridorda mavi keten pelerinini savura savura yürümeye başladı. Yolda okul müdürü Bay Potter’ı gördü ve pelerininin önünü eliyle kapatarak selam verdi. "İyi şanslar James." dedi Bay Potter gülen bir ifadeyle. " Şansa ihtiyacım yok Bay Potter. Jüpiter'im yanımda." diyerek gözlerini devirdi. Ve yeniden selam vererek yoluna devam etti. Kuleye, sınıfına gelmişti. İçeriye girdi ve temiz oksijen yüzünü yaladı adeta. Şimdi yapılacak tek bir şey kalmıştı; öğrencileri beklemek...

Oturdu. Bekledi. Hayal kurdu: 15 yıl önceydi, son senesi. En ön sıralarda hafif sarışın bir oğlan, hep eli havada; gözleri Mars gibi hep parlak; canlı, sevecen Merkür gibi; çok da zeki. Gözü doldu James'in bir an. Aslında bu kadar duygusal da değildir kendisi ama bir daha bu sınıfa geleceğini hayal etmezdi. Tam 15 yıl sonra en sevdiği sınıftaydı. Gerçi Hogwarts'da 28 yaşından bu yana bulunuyordu profesör olarak. Yani 3 yıldır. Ama işte ne yaparsın hatırlar ve o hüzünlü, tatlı, sevecen anılar. Kapının açılmasıyla dağıldı hatıra bulutları. İçeri iki öğrenci girmişti. Heyecanlıydı bir tanesi çünkü elleri titriyor ve selam verişi bile bir sevinç, bir hüzün, bir heyecan içeriyordu. En öne oturdular ve baktılar suratına. Ders başlıyor anlamına geliyordu bu.

Sesini toparladı ve pencereden son bir kez bakıp babaya -güneşe- baktı ve derse başladı.

"Merhaba çocuklar. Bildiğiniz gibi ben Astronomi Profesörü James Juny Potter. Sizler gibi ben de heyecanlıyım bu sene de." dedi James. Hatıraları anlatısı geliyordu içinden. Ama kendine hakim olmasını bilirdi. Bir an önce derse geçmek istiyor, bildiği tüm her şeyi aktarmak istiyordu.

"Eveet gençler. Şimdi dersimize geçelim. Dop dolu bir yıllık program hazırladım sizler için. Geçen sene bildiğiniz gibi Astronomi temellerini öğrendik. Bu sene ilk konu olarak en sevdiğim ve "Yaramaz" diye adlandırdığım gezegenimiz Merkür'ü işleyeceğiz." dedi James ve "Yaramaz" derken yüzünü buruşturmuş ve sevimli bir şekilde göz kırpmıştı. Bu hareketi kendi dahil tüm sınıfı kıkırdatmıştı.

"Derse başlayalım bakalım. Merkür. Dediğimiz gibi en yaramaz olan. Yaramaz dememin sebebini bilecek olan var mı?"(1) dedi ve sınıftan cevap bekledi. Cevap için elini kaldıran öğrencilerden ilk elini kaldıran öğrenciyi seçti ve cevabı doğru verdi öğrenci. Bunun üzerine James "Doğru bildiniz... Astronomi dersinin ilk bina puanını sizin binanıza veriyorum. +5 puan. Teşekkürler ..." Öğrencinin bina arkadaşları sevinç nidaları atınca James elini kaldırdı ve sınıfı susturdu. Ve derse devam etti.

"Merkür, Güneş'e en yakın olan gezegendir. Bir turunu 88 günde tamamlar. Merkür etkisini majik açıdan kullananlara yılda en az dört kez imkan taşır. Merkür’e karşılık gelen renk, spektrumun tümüdür, yani farklı renklerin üst üste düşmesidir. Ulaşım, haberleşme, eğitim ve ticaret bilgileri algılama, kayıt etme, karşılaştırma ve karar ile sonucu yazılı veya sözlü olarak anlatma gibi zihinsel işlemleri simgeler." dedi Profesör ve sınıfa sorunuz var mı gibisinden baktı. Sınıftan ses gelmeyince devam etti.

"Güzel. Buraya kadar anladıysanız devam edelim. Bu gezegenin akli temsil ettiğini Söylemek yanlış olmaz, ama yeterli değildir. Merkür mantığı, akil yürütmeyi, beynin sol kısmını temsil eder. Kendimizle başkaları arasındaki köprüdür. Merkür zekadır, düşüncedir, soyut olanı somutlaştırma yeteneğimizdir. Merkür akıl, ruh ile kişilik arasındaki bağı temsil eder." dedi ve sınıfım arkasındaki dolapta duran Merkür'ün sihirli küresini getirdi. Bu sırada tüm öğrenciler pür dikkat James'i dinliyorlar ve izliyorlardı.

Masasına doğru gelirken konuşmasına devam etti. "Muggle doğum tarihlerinize göre herkesin bir burcu vardır. Bilirsiniz hepiniz. Ya da bilmezsiniz ama sorun değil, bu okuldan mezun olmadan mutlaka öğreneceksiniz hepiniz. Hem çok zevklidir Muggle burçlarıyla uğraşmak. İşte o burçlara; etkilerine değinecek olursak Merkür değişken ve konuşkan İkizler’in ve analizci Başak'ın yöneticisidir. Kova'da güçlüdür. Fakat bu etkileri bazı insan -ki bu insan kavramının içine hem büyücüler hem muggleları dahil ediyorum- inanmaz. Bazıları da inanır doğal olarak. İnanıp inanmaması size kalmış." dedi ve konuşmasını sonlandırdı. Çoğu öğrenci hala dediklerini idrak etmek ister gibi gözlerini James'den ayırmamışlardı. İçlerinden biri elimde kalemi harıl harıl not alıyordu. "Thalia bana bakar mısın?" diye seslendi James. Bir Slytherin öğrencisi olan Thalia kafasını kaldırıp büyük bir tebessümle James'e baktı. "Efendim Profesör?" dedi. "Thalia senden bir şey istiyorum. Buraya gelip arkadaşlarına Merkür'ü küresinde göstermek ister misin?" dediğinde kız tereddütle bakıyordu."Gel buraya. Bu harika şeyi yakından görmek isteyeceğini düşündüm. Ve senden sonra herkes teker teker buna bakacak. Ve sonrada dersimizi sonlandırırız." dedi James ve kısa ama uzun soluklu bir konuşmanın ardındaki mutluluk sesini soluk gül rengi dudaklarının arasından çıkardı. Thalia ayağa kalktı ve masaya doğru yürüyüp küreyi inceledikten sonra Profesör'e teşekkür etti ve yerine doğru giderken sıradan herkes teker teker gelip bakmaya başladı. Ve böylelikle yılın ilk dersi sonlanmış oldu.

________________________________________________________________________________________________________________________

(1) Yazan yerdeki soruyu rpsinde bilen ilk öğrenicinin binasına +1 puan verilecektir. (Benim özel eklentim.)
http://cookieandmilkshake.tumblr.com/
Simona Dmitrov

Simona Dmitrov

Lakap : Dora
Rp Sevgilisi : erkekler mi? hayır kalsın. Teoman ve M&M var. Aşklarım benim blah.

Özel
Rp Puanı:
Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Left_bar_bleue86/100Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Empty_bar_bleue  (86/100)

Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Empty
MesajKonu: Geri: Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders   Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 7:06 am

Kuru ve serin havanın hakim olduğu o akşam saçlarını elindeki kalemle bir profesör edasında topladı. Ciddi bir müdüreyi andırıyordu o anda. Esen rüzgarın saçlarını savurmasından sıkılmıştı. Tüm saç tellerini yüzüne vuruyordu. Okulun avlusundaydı. Ders için hazırlanmış, çantasına gerekli araç gereçleri koyarak zindanlardan çıkmıştı. Avluya bir arkadaşına bakmak için çıkmıştı. Ama aradığı kişiyi göremeyince okul koridoruna daldı. Merdivenler basamaklarını çıkıyordu bıkkın ve yorulmuş bir ifadeyle. Astronomi dersi vardı ve şuan gittiği yerde kulede bulunan Astronomi dersliğiydi. Adımlarını hızlandırdı. Bir yandan derste nasıl vakit geçecek diye düşünürken diğer yandan avluda avluda olabileceğini düşündüğü Jack'in nerede olduğunu sorguluyordu. Bugün onu neredeyse hiç görmemişti ne ortak salonda ne kütüphanede ne de bahçede. Merak etmişti. Basamakları çıkmaktan nefesi kesilecek gibi oldu. Şakaklarından bir iki ter damlası süzülüyordu. Hava her ne kadar serin olsa da onca basamağı belli bir hızda çıkınca terliyordu insan. Şükürler olsun ki kendini kapının önünde dersliğin önünde bulmuştu. İçeriye girmeden önce bunca basamağı çıkmış olmasına değecek bir ders olmasını diledi. İçeriye girdi. Kendine uygun bulduğu bir yere oturdu. Öğrencileri süzdü. Kimisi merakla bekleyen bir ifadeye kimisi hadi ders bitsin dercesine bir ifadeye sahiptiler. Isadora'da hiç bir şey yoktu. Ne ders merakı ne de bitmesi.. Film artistlerini aratmayan profesör konuşana başlayan dek hiç bir şey yoktu."Merhaba çocuklar. Bildiğiniz gibi ben Astronomi Profesörü James Juny Potter. Sizler gibi ben de heyecanlıyım bu sene de." bunu daha önceden de biliyordu. Derslerine katılmaya özen gösteriyordu hep Isadora. Orta da hala ilgisini çeken bir şey yoktu. Soru sorana dek. "Eveet gençler. Şimdi dersimize geçelim. Dop dolu bir yıllık program hazırladım sizler için. Geçen sene bildiğiniz gibi Astronomi temellerini öğrendik. Bu sene ilk konu olarak en sevdiğim ve "Yaramaz" diye adlandırdığım gezegenimiz Merkür'ü işleyeceğiz. Derse başlayalım bakalım. Merkür. Dediğimiz gibi en yaramaz olan. Yaramaz dememin sebebini bilecek olan var mı?" Aklına binlerce cevap geliyordu uyduruk kaydırık. Aslında söyleyecek bir şeyleri vardı. Bir süre bekledi. Sınıftan ses seda çıkmıyordu. Bunu düşünmesi için ona tanınmış bir fırsat olarak değerlendirdi. Bugün okuduğu kitaplarda bir kaç bir şeyi hatırlamaya çalışıyordu. Kafasındaki kelimeleri birleştirmeye çalışıyordu. Doğruluğundan emin olmadığı bir cevap yöneltti profesöre. Yüzde doksanlarda yanlış ihtimali vardı evet ama yine de söylemekten alamadı kendini. "Yaramaz demenizin nedeni, Merkür yüzeyinin en dikkat çeken özelliğinin, tüm gezegen üzerine dağılmış irili ufaklı çarpma kraterlerinin olması olabilir mi efendim?" dedi sınıfın duyabileceği bir sesle. DATT! yanlış zil sesine hazırlamıştı bile kendini. Verdiği cevap sadece küçük bir ihtimaldi zaten. Yerine oturdu. Profesörü pür dikkat dinlemeye devam etti."Merkür, Güneş'e en yakın olan gezegendir. Bir turunu 88 günde tamamlar. Merkür etkisini majik açıdan kullananlara yılda en az dört kez imkan taşır. Merkür’e karşılık gelen renk, spektrumun tümüdür, yani farklı renklerin üst üste düşmesidir. Ulaşım, haberleşme, eğitim ve ticaret bilgileri algılama, kayıt etme, karşılaştırma ve karar ile sonucu yazılı veya sözlü olarak anlatma gibi zihinsel işlemleri simgeler..Güzel. Buraya kadar anladıysanız devam edelim. Bu gezegenin akli temsil ettiğini Söylemek yanlış olmaz, ama yeterli değildir. Merkür mantığı, akil yürütmeyi, beynin sol kısmını temsil eder. Kendimizle başkaları arasındaki köprüdür. Merkür zekadır, düşüncedir, soyut olanı somutlaştırma yeteneğimizdir. Merkür akıl, ruh ile kişilik arasındaki bağı temsil eder.Muggle doğum tarihlerinize göre herkesin bir burcu vardır. Bilirsiniz hepiniz. Ya da bilmezsiniz ama sorun değil, bu okuldan mezun olmadan mutlaka öğreneceksiniz hepiniz. Hem çok zevklidir Muggle burçlarıyla uğraşmak. İşte o burçlara; etkilerine değinecek olursak Merkür değişken ve konuşkan İkizler’in ve analizci Başak'ın yöneticisidir. Kova'da güçlüdür. Fakat bu etkileri bazı insan -ki bu insan kavramının içine hem büyücüler hem muggleları dahil ediyorum- inanmaz. Bazıları da inanır doğal olarak. İnanıp inanmaması size kalmış." dinledi dinledi ve dinledi. Profesörü sadece dinledi o akşam Isadora. Öğrencilerle konuşuyordu. Dora, izlemekle yetinmişti sadece. Profesörün cevap vermeyişine bozulmuş gibi oldu. Konuşmadı, dersi takip etti ve ders bitimini bekledi. Çünkü profesöre aynı cevabı tekrar yöneltecekti.

DEĞERLENDİRME
    Renklendirme; 8/10
    Betimleme; 8/10
    Uzunluk; 9/10
    Noktalama ve yazım yanlışları; 9/10
    Akıcılık ve İçerik; 10/10

Puanınız; 44!
    Profesör bakmadığından, yönetim tarafından değerlendirilmiştir.

Astronomi Dersi 4. Sınıflar 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Astronomi Dersi 6. Sınıflar 1.Ders
» II. Sınıflar | I. Kehanet Dersi
» 4.Sınıflar | 1.Ders
» 1. Sınıflar | 1. Ders
» II. Sınıflar | İlk ders