Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4.Sınıflar | 1.Ders

3 posters
YazarMesaj
Noa van Brunt
Büyücü/Cadı
Büyücü/Cadı
Noa van Brunt

Rp Sevgilisi : VASİLE EVLENELİM Mİ

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue99/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (99/100)

4.Sınıflar | 1.Ders Empty
MesajKonu: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 26, 2011 7:24 am

Zaman: 12.00

Yer: Biçim Değiştirme Dersliği. Ortam yeterince aydınlık. Sıralar düzgünce arka arkaya dizilmiş. En ortada profesörün masası, arkasında tahta var. Her öğrencinin sırası iki kişilik. Sıraların üzerlerinde iki adet kanatları olmayan sinek var.

Profesörün Konuşması:

Ah benim sevgili dördüncü sınıflarım! Sizleri gördüğüme o kadar mutlu oldum anlatamam. Yeni öğrenciler iyi hoş tatlılar ama, yaptıklarını bir görseniz. Daha az önce, bir domuza dönüşen bir dal parçasıyla sınıfımda düello yaptım. Ne pislik ama! Merlin’in sarkık donu aşkına kurtuldum. Ama o koku hala midemi bulandırıyor.

Ne diyordum, sizlerle artık başarılı bir ders istiyorum. Bir domuz daha istemiyorum. Emin olun siz de istemezsiniz. Bu sene, bir canlıyı başka bir canlıya dönüştüreceğiz. Önünüzdeki böcekler –ah korkmayın onlar zararsız yaratıklar- sizin sayenizde birer sineğe dönüşecekler. Başaramayacağına inanan varsa, şimdiden çıksın. Yok ben kendime güveniyorum diyorsanız asalar 45 derece, iki sallama ve bam!

İşte böyle.. Ah sineğe aldırmayın. Camdan çıkar şimdi. Beni izlediniz. Sıra sizde. Gösterin gücünüzü!
Elvis John Potter

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue73/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (73/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 26, 2011 8:59 am

Elvis dün oldukça yorulmuştu. Tembelliğe de çok alışmıştı zaten. Geç saatte uyandı. Yatakhanede kendinden başka kimse kalmamıştı. Güneş dönmüş ve yüzüne vurmaya başlamıştı artık. Saat 11.30 civarı olmalıydı. Birden irkildi ve yatağından fırladı. "11.30 mu? Biçim Değiştirme dersi vardı bugün saat 12'de" dedi ve hızla kalkıp giyinmeye başladı. Ufak bir asa hareketiyle yatağını topladı ve yatakhaneden fırladı. Bir yandan merdivenlerden ortak salona iniyor, bir yandan da kravatını düzeltiyordu. Ortak salonda masanın üzerindeki kavanozdan 2-3 kurabiye aldı. Bir yandan kurabiyeleri yerken bir yandan da portre deliğinden çıkmıştı. Ah olamaz! Elvis kitaplarını kurabiye alırken ortak salonda unuttuğunu fark etti. Hemen geri döndü. Tam portreden geçerken ayağı takıldı ve yere yüz üstü kapaklandı. Canı yanmıştı ama canının yanmaya zamanı yoktu. Kitaplarını alıp tekrar merdivenlere fırladı. Neyse ki yetişmişti. Nasıl arkadaşları vardı böyle? İnsan bir uyandırır diye düşünüyordu ki, aklına birinin onu uyandırdığını hayal meyal hatırladığı geldi. Şimdi kafasından bu sorunları silip, derse odaklanması gerekiyordu. Çantasından, iksir dersinde yaptığı "Sivri Zeka İksiri"ni çıkarttı. Bir yudum aldı ve sınıfa girdi.

Sınıf aydınlıktı. Sıralar oldukça düzenli bir şekilde dizilmişti. İçeride çok mutlu bir hava vardı. Sanki güneş öğrencilere el sallıyor, onlarla dans etmek istiyordu. Tam ortada profesör Connelly'nin masası, arkasında da tahta vardı. Elvis, sıralardan birine geçti oturdu. Yanında Slytherin'li bir kız oturuyordu. Birbirlerine ters bir bakış atıp önlerindeki, kanatları olmayan sineklere baktılar. Profesör Connelly birden sınıfta beliriverdi. O bir Veela'ydı ve tüm erkeklerin onun dersinde dibi düşüyordu. Tabii ki bir sevgilisi olduğu söylentileri yayılıyordu ama bu onun Veela olduğu gerçeğini değiştirmiyordu. Profesör Connelly sınıfa bir göz gezdirdi. Suratında hayli yorgun, bir o kadar da mutlu bir ifade vardı. Her zamanki gibi canlı ve çocuksuydu. Sınıfta o belirince homurdanmalar ve fısıldaşmalar kesiliverdi. Profesör hafifçe tebessüm etti ve konuşmak için boğazını temizledi. Gözlerini öğrencilere dikti ve "Ah benim sevgili dördüncü sınıflarım! Sizleri gördüğüme o kadar mutlu oldum anlatamam. Yeni öğrenciler iyi hoş tatlılar ama, yaptıklarını bir görseniz. Daha az önce, bir domuza dönüşen bir dal parçasıyla sınıfımda düello yaptım. Ne pislik ama! Merlin’in sarkık donu aşkına kurtuldum..." konuşmasına devam edecekti ama özellikle Elvis olmak üzere diğer öğrencilerin de hem domuz olayı hem de Merlin'in sarkık donu aşkına betimlemesi yüzlerinin buruşmasına neden olunca bir süre durdu. Sonra devam etti, "Ama o koku hala midemi bulandırıyor. Ne diyordum, sizlerle artık başarılı bir ders istiyorum. Bir domuz daha istemiyorum. Emin olun siz de istemezsiniz. Bu sene, bir canlıyı başka bir canlıya dönüştüreceğiz. Önünüzdeki böcekler –ah korkmayın onlar zararsız yaratıklar- sizin sayenizde birer sineğe dönüşecekler. Başaramayacağına inanan varsa, şimdiden çıksın. Yok ben kendime güveniyorum diyorsanız asalar 45 derece, iki sallama ve bam! İşte böyle.. Ah sineğe aldırmayın. Camdan çıkar şimdi. Beni izlediniz. Sıra sizde. Gösterin gücünüzü!" dedi.

Elvis önündeki sineğe odaklanmıştı şimdi. Bir iki başarısız denemesi olmuştu ama hem iksirin etkisi hemde profesörün yaydığı pozitif enerji onun kendine güvenmesini sağlıyordu. Bu sefer yapacaktı. Odaklandı, asasını profesörün dediği gibi pozisyona getirip iki kere salladı ve evet, sinek uçmaya başlamıştı. Bir çok öğrenci aynı anda yaptığı için sinekler havada uçuşuyorlardı. Sanki yerde uçmak diye bir şey varmışçasına... Profesör sineklerden rahatsız olmuş olacak ki, ufak bir asa hareketiyle uçan sinekleri tekrar yere düşürmüştü. Evet artık bir canlıyı başka bir canlıya çevirebiliyordu Elvis. Bu sene çok verimli geçmeliydi...

DEĞERLENDİRME

Renklendirme; 7/10
Betimleme; 5/10
Uzunluk; 10/10
Noktalama ve yazım yanlışları; 8/10
Akıcılık ve İçerik; 6/10

Sonuç; Rol oyun puanınız 36'dır. Dersimden başarıyla geçtiniz, daha iyi RP'lerde birlikte olmak dileğiyle. Çok daha iyilerini başaracağınıza inanıyorum.

RP Out; Küçük bir hata sonucu yazdığım açıklamaları siliverdim bu yüzden uzun uzun tekrrar açıklama yazamadım. *sinir hali* Bir sorununuz olursa pm atabilirsiniz ben de seve seve hatalarınızı söylerim. (:

-Sheridan Katie Connelly.
Simona Dmitrov

Simona Dmitrov

Lakap : Dora
Rp Sevgilisi : erkekler mi? hayır kalsın. Teoman ve M&M var. Aşklarım benim blah.

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue86/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (86/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 7:53 am

Yeni bir gün daha.. O muhteşem, tatlı bir esintiyle vücudunu ısıtan güneşin altında geçirmişti öğleden öncesini. Göl kenarına gitmişti uzun bir süre sonra. Orası ferahlığın ve rahatlığın adresiydi. Şu aralar kendini oldukça zinde hissediyordu. Neşe, rahatlık, enerji..Nirvaya ulaşmış gibiydi. Evrenin tüm enerjisini yakalamışcasına rahattı. Hayat doluydu. Hafif terli çimlerin üzerine oturmuş eline geçirdiği bir kaç çakıl taşını göle atmakla meşguldü Isadora. Suyun üzerinde belirginleşen dalgalar oluşuyordu. Büyüdükçe azalıyordu belirginliği. Attığı taş su yüzeyinde kalmadan dibe çöküyordu. Ellerini ensesinde birleştirerek gevşedi. Kol saatini takmayı unutmuştu bugün. Saatin kaç olduğunu bilmiyordu. Dersi vardı bugün. On iki de. Gökyüzündeki ışık saçan o topuza baktı. Bakmaya çalıştı. Gözlerini kamaştıran bu şey tam tepedeydi neredeyse. Öğle vakti gelmişti. Ya saat on ikiyi geçiyorsa diye tereddüte düştü. Hızlı adımlarla okula ilerledi. Neyse ki kuledeki saatten 10 dakika kadar bir zamanının olduğunu anladı. Dersliğe doğru ilerledi.Dersliğe girdiğinde profesörü selamlayarak içeriye girdi. Henüz yerine oturmadan profesör konuşmaya başladı.
"Ah benim sevgili dördüncü sınıflarım! Sizleri gördüğüme o kadar mutlu oldum anlatamam. Yeni öğrenciler iyi hoş tatlılar ama, yaptıklarını bir görseniz. Daha az önce, bir domuza dönüşen bir dal parçasıyla sınıfımda düello yaptım. Ne pislik ama! Merlin’in sarkık donu aşkına kurtuldum. Ama o koku hala midemi bulandırıyor."

dediğinde gülümsedi kendini şanslı sayarak. Başka düşüncelere dalmaya izin vermeden profesöre odaklandı. Dersi düşünmesi gerektiğini biliyordu. "Ne diyordum, sizlerle artık başarılı bir ders istiyorum. Bir domuz daha istemiyorum. Emin olun siz de istemezsiniz. Bu sene, bir canlıyı başka bir canlıya dönüştüreceğiz. Önünüzdeki böcekler –ah korkmayın onlar zararsız yaratıklar- sizin sayenizde birer sineğe dönüşecekler. Başaramayacağına inanan varsa, şimdiden çıksın. Yok ben kendime güveniyorum diyorsanız asalar 45 derece, iki sallama ve bam! İşte böyle.. Ah sineğe aldırmayın. Camdan çıkar şimdi. Beni izlediniz. Sıra sizde. Gösterin gücünüzü!"

İşte bu. Basit sayılabilecek bir işti. Şayet kendini hazırladıysan ve gerçekten yapmak istiyorsan basitti. Masasının üzerindeki böceğe baktı gülümseyerek. Antenleri olan, sineğinden biraz daha küçük olan gözleri ve dört tane bacağı vardı. Hayvanlara ilgisi vardı Dora'nın. Her türlü hayvanlara. Severdi onları. Böceklerin bacaklarını kopartır, sineklerin kanatlarını..Bazen su dolu kavanozun içine sokardı onları. Bir keresinde yaşamasını istediği sineği kaçmasısn diye koyduğu kavanozun içinde unutmuş ve öldüğünü gördüğünde üzüldüğünü anımsadı gülmekten alamadı kendini. Gözlerini böceğe dikmiş ona yakalaşarak "Endişe etme bu kez acı yok. Ufak bir estetik operasyonu, rahatla." dedi sırıttı. Asasını çıkardı ve böceğe yöneltti. Profesörün dediği gibi asasını kırk beş derecelik bir açıyla salladı bir iki salladı ve iştee yeni kanatlı hayvanımız..Bir sinek peydah olmuştu meydana. Profesör gördüğünde oldu dercesine gülümseyerek kafasını salladı. Sinek kanatlarını çırpıp Dora'nın yanında oturan Slytherin'li esmer çocuğun kafasına konmuştu. Büyük ses çıkaran küçük bir şaplakla indirdiği sineği Dora. Şaplaktan şaşkına dönmüş çocuğa ve sınıfta gözlerini gezdirerek "Şey rahatsız edici yani. Uçup gitmesini bekleyemedim.Kusura bakma" dedi sırıtarak. Ders bitmişti.

DEĞERLENDİRME
Renklendirme; 8/10
Betimleme; 8/10
Uzunluk; 9/10
Noktalama ve yazım yanlışları; 8/10
Akıcılık ve İçerik; 7/10

Puanınız; 40!
Dersimi başarıyla geçtiniz, tebrikler.

4.Sınıflar | 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-