Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2. Sınıflar 1. Ders

2 posters
YazarMesaj
Anna Lizzie Malfoy
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Hogwarts Müdiresi | KSKS Profesörü
Anna Lizzie Malfoy

Lakap : Liz, Ann.
Rp Sevgilisi : Henry McCourt bitchi.

Özel
Rp Puanı:
2. Sınıflar 1. Ders Left_bar_bleue100/1002. Sınıflar 1. Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

2. Sınıflar 1. Ders Empty
MesajKonu: 2. Sınıflar 1. Ders   2. Sınıflar 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Ağus. 20, 2011 2:11 pm

Zaman; 15.00

Büyü; Duro: Cisimleri taşa çeviren büyü.

Profesörün Konuşması;

Dönemin ilk dersi Karanlık Sanatlara Karşı Savunma olmasına rağmen sizlerle üç haftanın ardından ilk dersimize geçiyoruz. Durum hoş gözükmese dahi sizin için iyi olduğuna inanıyorum, üç haftada kendinizi geliştirmeniz lazımdı. Her biriniz bilmelisiniz ki bu zamana kadar derslerinize giren profesörler nasıldır bir fikir beyan etmeyeceğim fakat ben, dersimde bir yanlışlık olduğu zaman yanlışlığı yapanı kapı dışarı ederim.

Geçen seneden beni hatırladığınızı var sayıyorum, aksi takdirde St. Mungo'yu ziyaret etmenizi şiddetle öneririm. Ah, bağlantılarım var sizi seve seve oraya yollarım! Şimdi eğer gevezelik etmeyi bırakırsanız dersimin konusuna geçiyorum. Çoğunuz altıncı sınıflara Crucio gibi ciddi bir büyüyü öğrettiğimi biliyorsunuz. Hayallerinizi yıkacağım için üzgünüm demek isterdim ama üzgün değilim, size Avada Kedavra öğretmeyeceğim. Henüz küçük olduğunuz için, öğreneceğiniz büyü Duro.

Cisimleri taşa çevirir. İnsanları değil. Bunun sizi büyük bir savaşta koruyacağına inanmıyorum tabii, ama bu yaşınızda nazik bir yerlerinizi kurtarmanıza yardımcı olabilir. Bunun için önlerinizde birer kitap var. Ve sizden onları taşa çevirmenizi istiyorum. Önce beni izleyin, ardından denemeye başlayın. Dikkat edin, yalnızca kapağı taşlaşmış bir kitap görürsem onu kafanıza atmaktan daha kötü bir şeyler yapalım. Hazırsanız, başlayalım!

Not; Başarıp başaramadığınızı yazmayın.

Arianna Ella Potter

Arianna Ella Potter

Lakap : Ari / Ell
Rp Sevgilisi : Leonard John Potter

Özel
Rp Puanı:
2. Sınıflar 1. Ders Left_bar_bleue46/1002. Sınıflar 1. Ders Empty_bar_bleue  (46/100)

2. Sınıflar 1. Ders Empty
MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. Ders   2. Sınıflar 1. Ders Icon_minitimeC.tesi Ağus. 27, 2011 5:28 am

Sabah erkenden kalkmanın verdiği yorgunlukla 1. kattaki Ksks dersliğine doğru uykulu adımlarla ilerledi Arianna. Bugün hava kapalıydı bu da ruh haline inanılmaz katkı sağlıyordu. Zaten uykusu olan Ella havanın etkisiyle derste uyumamak için bir hayli çaba sarf etmeliydi. Biraz tozlu olan kalabalık koridorda ilerlerken birilerine çarpıyor özür dilerim gibisinden bir şeyler mırıldanıp yoluna devam ediyordu. Hatta yolda Pat'a çarpmış ve aynı tepkiyle yola devam etmişti. Pat'ın uyarmasıyla olanları fark etmişti. Bu uyuşuklukla da derse geç kalmıştı. Nefes nefese loş bir ışığın aydınlattığı sınıfa girdi.

-Ben... Özür dilerim profesör.

-Dersimde böyle şeylere göz yummadığımı ve cezasının en az 5 puan olduğunu öğrenmiş olmalısınız. Ama bu seferlik derse ben erken geldiğim için affedildiniz.

Ayaklarını resmen sürüyerek yerine geçti ve kitabını çıkardı. İçindeki uyuma dürtüsünü bastırmaya çalıştı. Profesör konuşmaya başlayınca sesi bir ninni gibi gelse de dayanmıştı.

-Dönemin ilk dersi Karanlık Sanatlara Karşı Savunma olmasına rağmen sizlerle üç haftanın ardından ilk dersimize geçiyoruz. Durum hoş gözükmese dahi sizin için iyi olduğuna inanıyorum, üç haftada kendinizi geliştirmeniz lazımdı. Her biriniz bilmelisiniz ki bu zamana kadar derslerinize giren profesörler nasıldır bir fikir beyan etmeyeceğim fakat ben, dersimde bir yanlışlık olduğu zaman yanlışlığı yapanı kapı dışarı ederim.

Geçen seneden beni hatırladığınızı var sayıyorum, aksi takdirde St. Mungo'yu ziyaret etmenizi şiddetle öneririm. Ah, bağlantılarım var sizi seve seve oraya yollarım! Şimdi eğer gevezelik etmeyi bırakırsanız dersimin konusuna geçiyorum. Çoğunuz altıncı sınıflara Crucio gibi ciddi bir büyüyü öğrettiğimi biliyorsunuz. Hayallerinizi yıkacağım için üzgünüm demek isterdim ama üzgün değilim, size Avada Kedavra öğretmeyeceğim. Henüz küçük olduğunuz için, öğreneceğiniz büyü Duro.

Cisimleri taşa çevirir. İnsanları değil. Bunun sizi büyük bir savaşta koruyacağına inanmıyorum tabii, ama bu yaşınızda nazik bir yerlerinizi kurtarmanıza yardımcı olabilir. Bunun için önlerinizde birer kitap var. Ve sizden onları taşa çevirmenizi istiyorum. Önce beni izleyin, ardından denemeye başlayın. Dikkat edin, yalnızca kapağı taşlaşmış bir kitap görürsem onu kafanıza atmaktan daha kötü bir şeyler yapalım. Hazırsanız, başlayalım!

Kafasını kaldırdı ve asa sallayan sınıfa baktı. Pekala başlayalım gibisinden sözler söyleyerek asasını sallamaya başladı. Göz kapaklarına vingardium leviosa yapmak istediyse olmadı. Zor dayanıyordu ama bu ders onun için önemliydi ve en çok önemsediği dersi. Uykulu halin, biraz olsun üzerinden attı ve yoğunlaştı.

Zaman biraz çabuk geçmiş gibiydi.

-Ders bitti. Dağılabilirsiniz.

Dersten çıkarken düşündüğü tek şey uykuydu. Kendisini kalabalık koridorun akıntısına bıraktı...

DEĞERLENDİRME
Renklendirme; 4/10
Betimleme; 4/10
Uzunluk; 5/10
Noktalama ve yazım yanlışları; 6/10
Akıcılık ve İçerik; 4/10

Puanınız; 23!

2. Sınıflar 1. Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 4.Sınıflar | 1.Ders