Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Sitemize hoş geldiniz.
Lütfen giriş yapınız ya da üye olunuz.

WoD Yönetimi.
Whisper of Death RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4.Sınıflar | 1.Ders

+3
Patrica Isabel G'ladheon
Elvis John Potter
Dimitri Aldrich Potter
7 posters
YazarMesaj
Dimitri Aldrich Potter

Dimitri Aldrich Potter

Lakap : Dim. Dimka.
Rp Sevgilisi : Diamenta Sandeaux.

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue100/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (100/100)

4.Sınıflar | 1.Ders Empty
MesajKonu: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 26, 2011 1:21 am

Zaman: 13.00
Mekan: İksir Dersliği. Güneş, derslikte olan tek pencereden kendini göstermektedir. Sınıf, son derece loştur. Derslik hariç zindanların diğer bölgeleri soğuktur ve kötü kokmaktadır.
İksir: Sivri Zeka İksiri
Profesörün Konuşması: Üç ay boyunca sizlerden ayrı kaldıktan sonra sizleri yeniden burada görmekten dolayı mutluyum.

İksirimizin adı, Sivri Zeka İksiri.

Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir.

İksiriniz bittikten sonra kazanınızı temizlemeyi ve malzemeleri dolaplara koymayı unutmayın. Başlayabilirsiniz.
Elvis John Potter

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue73/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (73/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeSalı Tem. 26, 2011 3:04 am

Elvis bir şeyler atıştırıyordu. Bir yandan da "Gelecek Postası" okuyordu. Balkabağı suyunu bitirdikten sonra gazetesini katlayıp çantasına attı. Saat 12.30 olmuştu. Yarım saat sonra İksir dersi başlayacaktı ve 3 ay sonra ilk defa İksir dersine girecekti... Önce Ortak Salon'a gidip üzerini değiştirecekti. Yemek yerken cübbesine dökmüş ve yine sakarlığını konuşturmuştu Elvis. Merdivenlerden çıkarken, bir Slytherin'liyle Gryffindor'lunun öpüştüğünü gördü. 3. sınıf öğrencileriydi. Elvis'e bir hayli ilginç gelmişti bu. Elvis Ortak Salon'da üzerini değiştirdikten sonra kitaplarını alıp sınıfa inmek için portreden dışarı çıktı. Yavaş yavaş iniyordu aşağı doğru. Zindanlardan nefret ediyordu. Hep çok pis kokardı ve soğuk olurdu. Yeni dönemde de değişen bir şey olmadığını, zindanlara inince fark etti Elvis...

Dersliğe doğru ilerledi. Bir an önce dersliğe girmek istiyordu çünkü derslik hem sıcak hem de kokusuzdu, dışarıya nazaran. Elvis o pis kokudan kurtulup nihayet dersliğe girebilmişti. Elvis, kazanını hazırlamaya başladı. Önündeki sıraya kitaplarını koydu ve Profesör Potter'ı dinlemeye başladı. Profesör öğrencileri kucaklarcasına kollarını açtı, yüzünde hafif bir tebessüm vardı ve yumuşak, sevecen bir ses tonuyla, "Üç ay boyunca sizlerden ayrı kaldıktan sonra sizleri yeniden burada görmekten dolayı mutluyum." dedi. Elvis pür dikkat profesörü dinliyordu. İksir dersi önemliydi ve mutlaka geçmesi gerekiyordu. Profesör, malzemeleri çıkardıktan sonra tekrar öğrencilere dönerek, "İksirimizin adı, Sivri Zeka İksiri. Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir." dedi. Elvis bunu duyunca sevinçten havalara uçacaktı neredeyse. Artık derslerden sıkılmaktan kurtulacaktı...

Profesör iksirin yapılışını anlattıktan sonra sahneyi öğrencilere bırakırken, "İksiriniz bittikten sonra kazanınızı temizlemeyi ve malzemeleri dolaplara koymayı unutmayın. Başlayabilirsiniz." dedi. Elvis iksirin yapımını hemen not almıştı ve yapmaya başladı. Armadillo ayağı, kurutulmuş ısırgan otunu ekleyip karıştırmaya başladı. Kazanı ateşten indirdikten sonra da boynuzlu sümüklü böcek ekledi. İksiri artık hazırdı. Profesör tek tek kazanları kontrol ediyordu. Bazılarının kazanları renkten renge giriyordu. Bazılarınınki ise mükemmel olduğunu belli ediyordu. Elvis'in iksiri ise, birazdan profesör tarafından değerlendirilmek üzere kısık ateşte bekletiliyordu...

Renklendirme: 5
Betimleme: 4
Uzunluk: 7
Noktalama ve yazım yanlışları: 9
Akıcılık ve İçerik: 5

Puanınız: 30

~Dimitri Stefan Potter
Patrica Isabel G'ladheon

Patrica Isabel G'ladheon

Lakap : Pat
Rp Sevgilisi : Thomas (Alp yok artık :( )

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue82/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (82/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 11:19 pm

Patrica yataktan çıkmıştı . Henüz kimse uyanmamıştı ... Bu gün ilk iksir dersleri vardı. Derse en sevdiği profesör giriyordu. Profesör Potter . Ona karşı içinde çok büyük bir saygı vardı... Çok anlayışlı ve iyi bir insandı ona göre.Elini,yüzünü yıkadı. Cübbesini giydi ... Şimdi zaman çoktu yapacak bir işi de yoktu çantasını hazırlayıp bir kenara koyduktan sonra koridora çıktı ... Şişman Hanım portresindeydi ... "Günaydın Patrica ! Günün aydın olsun tatlıım" dedi Patrica'da ona günaydın dedikten sonra koridorda yürümeye başladı... 3 kat indi Gryffindor Ortak Salonu 4.katta idi. Büyük Salona indi .Bir şey tartışan bir grup Hufflepuff öğrencisi ve Kendi vardı . Hayret şaşırmıştı. Ağabeyi erken kalkan bir insandı ... Ama Slyterin masası boştu.Bu durum hayret vericiydi .Belkide işi vardı... Erkenden kahvaltı yapmak hoşuna gidiyordu Patrica'nın oturup yemeğini yedi ve Gelecek Postasını okumaya başladı ... Ona göre Gelek Postası harika bir gazeteydi ... Onu okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamadı ... Büyük Salon'da herkes yerini almış gibi görünüyordu. Kahvaltı yapıp konuşuyorlardı.Zamanı gelmişti...4. Sınıflar için ilk İksir Dersi zamanıydı 4.Sınıflar toplandı ve Zindanlara indiler . Zindanlar loştur,kötü kokar ve derslik hariç her yer soğuktur ... Slyterinli öğrencilerin ortak salonu da oradadır. Patrica'nın buraya her gelişinde kanının tüm sıcaklığı çekilirmiş gibi olurdu adeta. İçeri girdiler dışarıya nazaran daha sıcaktı . Tahtada "Sivri Zeka İksiri" yazıyordu Profesör Potter sıcaklık veren gülüşüyle içeri girdi sanki soğuk gitmiş gibiydi öğretmenini çok seviyordu ... Profesör Potter konuşmaya başladı :"Üç ay boyunca sizlerden ayrı kaldıktan sonra sizleri yeniden burada görmekten dolayı mutluyum. " dedi... Patrica ve diğerleride onu görmekten dolayı çok mutlu olduklarını göstermek için gülümsediler ... Profesör konuya döndü ve "İksirimizin adı, Sivri Zeka İksiri.

Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir.

İksiriniz bittikten sonra kazanınızı temizlemeyi ve malzemeleri dolaplara koymayı unutmayın. Başlayabilirsiniz."
Bunu dediketn sonra kimse durmadı ve başladı Mike O'Dannel 'ın iksiri bir felaket oldu... İğrenç kokulu ve görüntüsü pek iç açıcı olmayan bir iksirdi bu Patrica başarmıştı ... Diğerleri de sanırım bir tek Mike'nin iksiri bir felaket olmuştu ... He bir de Sean Tisdale'ninki yüzünde patlamıştı ... Sınıfın iksir ustası ise en iyi arkadaşı Ashley Rybak'tı ... Patrica ilk derse göre kolay olduğunu düşünmüştü aslında ... Zil çaldığında zindanın o boş koridorlarında ses yankılandı . Profesör Potter onlara baktı herkes çıkmaya başladı... Sınıf boşalmıştı... Herkes zindanlardan bir an önce çıkmak için koşa koşa merdivenlere gittiler ... Dışarı çıktılar ,serbesttiler. Patrica ve Ashley bahçeye çıkıp dolaşmaya başladılar ... İlk iksir dersi hakkında konuşuyorlardı... Aslında Ashley'e göre çok kolaydı ama Patrica için biraz zor denilebilirdi ...

Renklendirme: 9/10
Betimleme: 6/10
Uzunluk: 7/0
Noktalama ve yazım yanlışları: 5/10
Akıcılık ve İçerik: 5/10

Puanınız: 32

~Dimitri Stefan Potter
Thomas Jake Malfoy

Thomas Jake Malfoy

Lakap : tomy / tom
Rp Sevgilisi : ♥ Patrica Isabel G'ladheon ♥

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue71/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (71/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeCuma Ağus. 05, 2011 4:27 am

Sabah kalktığımdan beri üzerimde bir uyuşukluk vardı.Canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. İstemeyerekte olsa iksir dersliğinin yolunu tuttum.Mümkün olduğunca oyalanıyordum. Ama derse de geç kalmamalıydım.Kötü ve pis kokan zindanlardan sonra dışarıya göre oldukça hoş koktuğunu söyleyebileceğim dersliğe giriş yaptım.Tek pencereden aydınlatılan bu oda oldukça loştu.Ben etrafı incelerken Prof. Dimitri sınıfa girdi.Lafı uzatmak istemediği her halinden belliydi.

-Üç ay boyunca sizlerden ayrı kaldıktan sonra sizleri yeniden burada görmekten dolayı mutluyum. İksirimizin adı, Sivri Zeka İksiri.Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir. İksiriniz bittikten sonra kazanınızı temizlemeyi ve malzemeleri dolaplara koymayı unutmayın.
Başlayabilirsiniz.

Bu iksiri doğru yapabilirsem işe yarayabilirdi.Ödevler daha çabuk biterdi ve bunun gibi birçok artısı vardı.Bir yandan da durmadan ders düşünüp tüm gününü kütüphanede geçiren gözlüklü tiplerden olmak istemiyordum.Gözlüklü kişileri sevmediğimden değil yalnızca tüm gün kütüphanede oturup ders çalışan gözlüklüleri sevmediğimden.

İksirimi yapmaya başladım.

Tuhaf bir şeydi ama kolaya benziyordu.Kitaptaki adımları uygulamaya başladım.
Adım 5: İksirinizi 3 kez saat yönünde çevirdikten sonra içine Armadillo ayağı ekleyin Şimdi Ari burada olsa kesinlikle iğrenirdi.Böyle mide bulandırıcı olduğunu düşündüğü şeylere hiç gelemez.Hassas bir midesi var.

Talimatları tamamladıktan sonra son kez iksiri saat yönünün tersine 2 kez çevirdim.Kitapta böyle bir şey yazmıyordu ama iksirin kıvamının daha iyi tutmasına yardımcı olacaktı.Biraz kendi haline bıraktıktan sonra iksirimden biraz alıp şişeye doldurdum.Ders daha bitmemişti. İksiri yüzünde patlayanlar, iksirini kötü koku bombasına dönüştürenler bile vardı. İksir dersini sevmesemde bu derse karşı bir becerim vardı.

Kazanımı temizledim ve şişeyi Prof. Potter'a verdim.

-Ders bitmiştir,çıkabilirsiniz." dedi profesör Potter ve sınıftan ayrıldık. Arianna'nın dersi boştu.Onu bekletmemek için koşmaya başladım.

Renklendirme: 3/10
Betimleme: 4/10
Uzunluk: 5/10
Noktalama ve yazım yanlışları: 6/10
Akıcılık ve İçerik: 4/10

Puanınız: 22

~Dimitri Stefan Potter
Simona Dmitrov

Simona Dmitrov

Lakap : Dora
Rp Sevgilisi : erkekler mi? hayır kalsın. Teoman ve M&M var. Aşklarım benim blah.

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue86/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (86/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeSalı Ağus. 16, 2011 9:48 pm

"İksirimizin adı, Sivri Zeka İksiri. Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir. İksiriniz bittikten sonra kazanınızı temizlemeyi ve malzemeleri dolaplara koymayı unutmayın. Başlayabilirsiniz. "

Sabah kahvaltısı yapmamış olmanın verdiği halsizlik ek olarak birde İksir dersinde önce Karanlık sanatlara karşı savunma dersine girmiş olması ve birde başındaki büyük bela uykusuzluk..Lanet bir dersten başka bir lanet derse geçmek gerçekten berbattı. Bugün ne dersleri can kulağıyla dinleyebilecek ne de tam anlamıyla uygulayabilecekti. Yapacağı herşeyden tereddüt ediyordu. Halbuki böyle değildi Dora. Kendinden emin biriydi yapamayacağı hiç bir şeyin olmadığını söylerdi. Öğle yemeğinden sonra büyük salondan ayrılmış derse kadar olan küçük bir vaktini kütüphane de geçirmişti. Ne bir kitap yüzü açmış ne de herhangi bir ödev..Sessiz bulduğu tek yer orasıydı ve kafasını dinlemek amacıyla gitmişti. Saat bire beş kala kütüphaneden ayrılmış ve zindanların yolunu tutmuştu. Şimdi ise derste Profesör Potter'ı dinliyordu. Gözleri zindanın tek bir camından içeriye doğru süzülen ışık huzmelerine takılıyordu. Tatlı bir güneş ışığı zindandaki bu dersliğin o kasvetli havasını kırıp yumuşatıyordu sanki. İksirleri yapmaya başlayan öğrencilerle birlikte bitirebilmek adına Cassandra da başladı. Sivri zeka iksiri için gerekli malzemeler bulunan tezgaha. Belirli aralıklarla ve kazanın içine ne attığına bakmadan eline geçeni koydu. Malzemelerin göz kararıyla attı. Ateş üzerindeki kazanı karıştırmaya devam etti. Suda baloncuklar çıkana kadar hiç durmadan karıştırdı. Bir süre sonra karıştırma işlemini bıraktıktan sonra iksirin dinlenmesi adına biraz bekledi. Kısa bir süre sonra boynuzlu sümüklü böceği de ekleyip bir kaç defa daha karıştırdı ve bitim. İşte iksir bitmişti ancak hangi derecedeydi orası malum.. Bu sene böyle giderse ve sınıf tekrarı yaparsa bu duruma hiç mi hiç şaşırmayacaktı. Böylesine özensiz ilk defa davranıyordu. Profesör iksirleri kontrol ettikten sonra. Kullanılan araçları, malzemeleri ve kazanı temizledikten sonra yerine koydu. Ders bitmişti. Belki göl kenarına gidip biraz şekerleme yapabilirdi. Lanet olası dersler kimin umrundayki ? Hepsinin canı cehenneme.

Renklendirme: 6/10
Betimleme: 5/10
Uzunluk: 6/10

Puanınız: 28!

~Dimitri Stefan Potter
Jack Stepanoviç Karenin
Slytherin VI. Sınıf Öğrencisi
Slytherin VI. Sınıf Öğrencisi
Jack Stepanoviç Karenin

Lakap : Hermione, Jackie, Panas, Ash, Aleksey (Herkesin ona seslenişi farklı ama o Jack'i tercih eder. Tabi, Aleksey hariç. O lakabı seviyor çünkü o Natalia'dan.)
Rp Sevgilisi : Rus Kızı vs. Meyve Suyu

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue97/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (97/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 12:24 pm

Hogwarts a geldiğim ilk gün dersler başladı, tabi bu normal zamanda gelmememin bir yan etkisi. Müdür'e gittiğimde saat tam dokuz'a beş vardı. Çalınacak bir kapı yoktu ancak kime sorduysam garip garip bana bakıp "İşte Müdür Dimitri Potter'ın odasına şu kartal heykelinden gidersin." dediler. Kanatlarını kapamış duran bu aptal kuşun her tarafına baktım ancak giriş yoktu işte!

Birkaç grup öğrenci koridordan geçip gidiyordu. Küçük veya büyük herkes de kartalın yanında bekleyen bu yabancının kim olduğuna bakıyordu; ki o benim. İçimden onlara el sallayıp "He-he-he bakın ben okulunuza yeni gelen sarışınım!" dedim ve dışımdan somurttum.

Bu sırada süpürgemin fazla dikkat çekici olduğunu farkedip büyütme büyüsü uygulanmış sırt çantamın içine yerleştirdim.

Bu lanet kapı ne zaman görünecekti, acaba? Yıllar önce Gloria'nın anlattığı bir Muggle masalı geldi aklıma; açıl susam açıl! Hadi ama ciddi olamazdım! Ama fısıldamaktan kendimi alamadım "Açıl susam açıl!"

Açılmadı. Ne bekliyordum ki sanki!

Aptal kapı açıl, açıl, açıl! İçimden Rusça küfür ettim. Ardından "Sakin ol, Jaj!" dedi içimdeki ufak iyi ses -nedense annemin sesine sahipti, belki babamdan daha iyi olduğu içindir- ve ben sakinleşmeye çalıştım. Bunu becerdiğimde orada bekleyen zavallı çocuk rolüm bitmemişti.

Duyulmayacağımı bile bile seslendim yavaşçacık "Profesör Potter lütfen beni içeri kabul edin." Ben konuşurken tüm şatoyu dolduran "Donk!" seslerini duydum; saat dokuz olmuş olmalıydı. Ardından mucizevi bir şekilde farkettim ki kartal kanatlarını yavaşça açıp taştan tüylerini rahatça sallandırıyordu. Kanatları tamamen açılınca fark ettim. Saat dokuz olmuştu; Müdür ile randevu saatim gelmişti. Kartalın bir nevi asansör olduğunu gördüm ve içine girdim.

Müdür içerde beni bekliyordu. Hoşgeldin faslından sonra beni bir sandalyeye oturtup kafama eski bir şapka taktı. Bir kaç saniye sonra şapka bir canlı gibi benimle konuştu ancak bunları Dimitri Potter'ın duyamadığını görebiliyordum. Ardından şapka dışarıya seslendi "Slytherin!"

Profesör Potter bana baktı ve fazla farkedilmeyen ancak görebildiğim şekilde dudak büktü "Evet Slytherin'e seçildin, evlat." dedi "Orası oldukça asil ve hırslı bir yerdir umarım seni iyi yönde etkiler."

"Sağolun efendim, annem de böyle söylüyor." dedim birden ve Müdüre gülümsedim.

Odadan çıkmadan önce ders seçimlerimi yaptık ve ders programımı aldım, ardından Slytherin sınıf başkanını odaya çağırdı ve beni binaya götürmesini söyledi.

"Bu arada ilk dersin 1'de iksir Johnson!" dedi "Derse ben giriyorum, zindanlarda görüşürüz." Teşekkür edip gülümsedim onun Gryffindor bina sorumlusu olduğunu bilmiyordum çünkü..

*

Uyuyakalmışım! Yeni yatağımda gözümü açtığımda saat 1'di. Slytherin üniformamı giyinip koşarak zindanlara indim. Gerçekten yolumu şaşırmaktan çok korkuyordum. Ancak acemi şansı işte! Zindana ulaştım. İnanın Durmstrang zindanlarından bile berbat kokuyordu. Sınıfa kendimi zor attım. Ancak sanırım kapı çalmak gerekliydi...

Profesör bana soğuk ve kötücül bir bakış attı. Sanki herkes bana bakıyordu; ya da bana öyle gelmişti. Profesör belki yeni olduğum için ağır bir laf söylemedi veya puan düşürmedi; yalnızca kapı çalmak ve geç kalmamak ile ilgili bir kaç uyarı. Haklıydı aslında... Uyudum ben ama... (Mazeret değil, evet.)

Boş bir yere oturduktan sonra hırıl hırıl iksir yapan öğrencilere baktım. Hiç kimseyi tanımıyordum; hiç kimse de beni..
Saatime baktım biri çeyrek geçiyordu. "Acemi şansı diye bir şey yok!" diye mırıldandım. Profesörün konuşmasını da kaçırmıştım..

Yanımda oturan kızın açık duran kitabından iksirin adına ve sayfa sayısına baktım çaktırmadan; Sivri Zeka İksiri! Kitabımı çıkardım ve yapmaya başladım.

İksir konusunda maharetli ve hızlıyımdır. Yarım saat geçmeden son adımdaydım işte; Armodillo ayağı ekleyin ve 3 kez saat yönünde çevirin.

Hazır olan iksirimi cam şişeye koydum. Geri kalan her şeyi tek bir büyü ile temizledim ve düzenlice kaldırdım. İksirimi Profesör Potter'a verdiğimde benden önce başlayan çoğu kişiyi geçip iksiri olması gerektiği gibi şeffaf bir şekilde onu verdiğimde gizlemeye çalışmadığı şaşkınlığını gördüm ve hoşuma gitti.

Yerime geri döndüğümde yanımdaki kızın iksiriyle boğuşmasını ve rastgele önüne gelen her şeyi kazanına atmasını sırıtarak izledim. Kızın kitabına çiziktirdiği adını okuyabiliyordum; Isadora Navratil.. O da Slytherindi benim gibi; kim bilir belki Ortak Salonda oturur konuşurduk.

Hayat devam ediyordu ve zindanları birinin temizlemesi gerek. Rolling Eyes

Renklendirme: 7/10
Betimleme: 5/10
Uzunluk: 9/10

Puanınız: 32!

~Dimitri Stefan Potter
Anelia J. Clementé

Anelia J. Clementé

Lakap : Jess.
Rp Sevgilisi : Ehem. Oda ne?

Özel
Rp Puanı:
4.Sınıflar | 1.Ders Left_bar_bleue70/1004.Sınıflar | 1.Ders Empty_bar_bleue  (70/100)

MesajKonu: Geri: 4.Sınıflar | 1.Ders   4.Sınıflar | 1.Ders Icon_minitimePerş. Ağus. 25, 2011 12:20 am

İşlemeli tavana gözlerimi dikmiş daha önce kimlerin bu yatakta yattığını bu okulun neler gördüğünü düşünürken uyuya kalmıştım. Yatağımın yanındaki camdan gözüme gren güneşin sıcaklığıyla uyandım. Örtünün ucundan çıkmış ayaklarıma baktım ve ardından yavaşça doğrularak döndüm. Başucumdaki saate baktım. Ah evet buranın bu kadar boş olmasına şaşmamak gerekirdi. Bir kişi de gelip kalkmamı söylememişti. Nasıl arkadaş bunlar…
Söylene söylene giyinmeye koyuldum iksir dersine 2 saat kalmıştı ve ben daha yeni uyanıyordum. Cübbemi hızla giydim yıllardır saçma gelen şu kravatı bu sene takmayacaktım. A tabi yanımda taşıyacaktım ne olur ne olmaz. Kitap yığınları arasında iksir kitabını ararken kravatımı da bulmuştum. . Cübbemin cebine sokuşturdum ve yastığımın altındaki asa mı aldım. Hızlıca etrafı toparladıktan sonra ki bu yarım saatimi almıştı (Annemin her zaman şikâyet ettiği gibi). Olamaz yine mi annem aklıma gelmişti kendimi iksir dersine yoğunlaştırmaya çabaladım ve yüzüme sevimli bir gülümseme yerleştirerek zindanların yolunu tutum.
Zindanlara yaklaştıkça üşümeye mi başlıyordum yoksa bana mı öyle geliyordu. Boşta olan elimle zindanların önünden hızla geçerken omzumu sıvazlayarak üşüme hissini hafifletmeye çalışıyordum. İksir dersliğinin büyük kapısından içeri girdiğimde yüzüme çarpan sıcak havayla daha iyi hissetmeye başlamıştım. Tek tük öğrencinin olduğu sıralardan birine oturdum. Tek pencereden giren ışık dersliği yeterince aydınlatırken başka bir kaynağa gerek duyulmuyordu. Nede olsa zindan da olan bir sınıf en fazla bu kadar aydınlık olmalıydı.
Ön sıralardan birine sakince oturdum. Kitabımı masaya bıraktım ve cebimde her zaman olan tokalarımı çıkardım. Saçlarımın iksirin içine girmesini istemezdim. Derslik yavaş yavaş dolmuştu. Kitabın sayfalarını karıştırırken masadaki malzemelerden ne yapacağımızı kestirmeye çalışıyordum. Prof. içeri girince doğruldum ve sessizce onu izlemeye koyuldum. Bu yılın ilk iksir dersiydi. Her zaman ki gibi uzatmadan tek cümlelik bir açılış konuşmasının ardından derse başlad. ‘’İksirimizin adı, Sivri Zekâ İksiri. Bu iksiri içen kişi derslerine çok ilgili olur ve zekileşir.’’ Bunların öğretilmesi ne kadar doğruydu. Bu iksiri içen birkaç öğrenci bu şekilde binalarının şampiyonluğunu sağlaya bilirdi. Sinsi sinsi sırıttım Ah kesinlikle muhteşem bir fikir. Prof. İksirle ilgili puf noktaların şöyle bir üstünden geçerken öğrenciler kitaplarını açmış söylenenleri kontrol ediyor ufak notlar alıyordu. Bende onlara uyum sağlıyordum. Prof. Sözlerini noktaladığında herkes hızla iksirleriyle uğraşıyordu.
Önümdeki malzemeler sakince baktım ve verilen sırayla büyük bir titizlikle işime çok yarayacak olan iksiri yapmaya koyuldum. Başarılı olup olmadığımı bilmiyordum işin sonunda muhakkak deneyecektim…
İksiri tamamladıktan sonra gizlice küçük bir şişeye doldurdum ve cübbemin cebine attım. Ardından Prof. Söylediği gibi kazanımı temizledim ve masayı toparladıktan sonra zindanlardan hızlıca geçerek çıktım.

Renklendirme: 8/10
Betimleme: 6/10
Uzunluk: 7/10
Akıcılık ve İçerik: 6/10

Puanınız: 33!

~Dimitri Stefan Potter

4.Sınıflar | 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2. Sınıflar 1. Ders